Parafia pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim

  • ul. Lubichowska 56, 83-200 Starogard Gdański, tel. 58/530-10-12, tel. 501-890-751, e-mail: parafia@milosierdzie-starogard.pl

  • "Jezus umarł za wszystkich. I wszystkich nas oczekuje w niebie" - św. Jan Maria Vianney

News

„Pokój wam zostawiam, pokój mój wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani nie lęka!” (J 14, 27)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE III NIEDZIELA WIELKANOCNA- 19.04.2015

1. Trzecia Niedziela Wielkanocna rozpoczyna tydzień Biblijny. W tym roku hasło nawiązuje do roku duszpasterskiego i brzmi- „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Niech to będzie czas refleksji nad rolą Pisma św. Pamiętajmy o słowach św. Hieronima- “Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”. Starajmy się częściej sięgać po Pismo św., poprzez które sam Bóg mówi do każdego z nas.

2. Po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej. W przyszłą sobotę o godz. 15.00 pierwsza spowiedź dla tych dzieci. Bardzo prosimy rodziców o pomoc dzieciom w przygotowaniu do tego ważnego momentu a zwłaszcza w wypełnieniu 5 warunków dobrej spowiedzi.

3. W środę o godz. 7.00 i 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek o godz. 17.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do przedstawiania próśb.

4. W przyszłą niedzielę udzielimy chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 18.00.

5. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli i uczestniczyli w organizacji odpustu parafialnego oraz wieczoru dziękczynienia za dar Jana Pawła II i Święto Miłosierdzia. Daliśmy przepiękne świadectwo naszej wiary. Niech święci Faustyna i Jan Paweł II wypraszają każdemu z nas potrzebne łaski.

6. W czwartek Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Patrona Polski i naszego miasta. Zachęcamy do udziału we Mszach świętych. W parafii św. Wojciecha odpust parafialny. Uroczystości miejskie pod pomnikiem św. Wojciecha po nich Msza św. pod przewodnictwem ks. Biskupa Ryszarda Kasyny.

7. W czwartek obchodzić będziemy imieniny papieża Franciszka. Otoczmy Ojca św. naszą modlitwą.

8. W czwartek Msza św. w intencji Wspólnoty św. Ojca Pio.

9. W sobotę przypada 3 rocznica śmierci Ks. Biskupa Jana Bernarda Szlagi. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu.

10. W związku z wieloma pytaniami o miejsca na kolonie letnie podajemy do informacji, że wszystkie dzieci z listy rezerwowej zostały zakwalifikowane na wypoczynek. Jeśli są jeszcze chętne dzieci na kolonie to proszę o jak najszybszy kontakt, gdyż udało się zwiększyć ilość wolnych miejsc.

11. Urząd Pracy naszego miasta w sobotę 25 kwietnia od godz. 10.00 do 12.30 w Hali Sportowej Zespołu Szkół Ekonomicznych organizuje Targi Pracy. Ideą Targów jest pomoc bezrobotnym w znalezieniu pracy.

12. Pielgrzymów biorących udział w pielgrzymce śladami Jana Pawła II prosimy, aby do końca kwietnia uregulowali należności.

13. W ubiegłym tygodniu została zakończona inwentaryzacja „Cmentarza Nowego”. Okazało się, że 1200 grobów jest przedłużonych, reszta tj. aż 4 tysiące ma brakujące informacje, brak przedłużenia rezerwacji lub wcale nie widnieje w księgach cmentarnych. W związku z powyższym prosimy każdego kto ma zmarłych na „Cmentarzu Nowym” o zgłoszenie się w biurze parafialnym, które otwarte jest po każdej Mszy św. w celu weryfikacji danych. Prosimy o zabranie ze sobą wszelkich posiadanych dokumentów związanych ze zmarłymi.

14. Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w dniach od 22 do 24 czerwca organizuje rekolekcje ewangelizacyjne z Ojcem Jose Maniparambilem. Zapisywać się można dzisiaj w kruchcie kościoła.

15. Spółdzielnia mieszkaniowa „Kociewie” przystąpiła do konkursu na budowę placu zabaw. Konkurs polega na codziennym głosowaniu drogą emaliową do 31 maja. Każdego dnia można oddać jeden głos. Szczegóły na ulotkach przed kościołem. Wspomóżmy to dzieło, gdyż taki plac może pojawić się na terenie naszej parafii.

16. Bóg zapłać za składane na budowę kościoła ofiary, wpłaty na konto, zakupywane cegiełki. Obecnie powstaje projekt konstrukcyjny krzyża. Trwają prace w Caritas, gdzie wykonujemy instalację wentylacyjną i wydzielamy łazienkę dla dzieci. Zakupiliśmy również granit na schody wejściowe.

Msze święte w niedziele:
7.00, 8.30, 10.30 - suma,
12.00 - z udziałem dzieci;
16.30, 20.00

Msze święte w dni powszednie:
7.00, 17.00

Nowenna do MBNP:
w środę o godz. 17.00

Koronka do Miłosierdzia Bożego:
w piątek o godz. 17.00

Spowiedź święta przed każdą Mszą świętą,
Biuro parafialne otwarte po każdej Mszy św.

telefony:

komórkowy: 501 890 751

stacjonarny: 58 530-10-12

wewn. 23 ks. Proboszcz

wewn.24 ks. Wikariusz

wewn.22 ks. Senior

wewn.25 Przedszkole

Serdecznie dziękujemy za troskę i pomoc w budowaniu naszej nowej świątyni.
Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.
Jeśli pragniesz pomóc materialnie w budowie świątyni Miłosierdzia Bożego to możesz to uczynić dokonując wpłaty na konto parafialne

BS-77 8340 0001 0008 9672 2000 0001

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
962503