Parafia pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim

  • ul. Lubichowska 56, 83-200 Starogard Gdański, tel. 58/532-16-10, tel. 501-890-751, e-mail: parafia@milosierdzie-starogard.pl

  • "Jezus umarł za wszystkich. I wszystkich nas oczekuje w niebie" - św. Jan Maria Vianney

News

„Pokój wam zostawiam, pokój mój wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani nie lęka!” (J 14, 27)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE- II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU- 01.03.2015

1. Po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św.

2. Trwa okres Wielkiego Postu. Drogi krzyżowe w piątek o godz. 7.00 i 17.00; dla dzieci o godz. 16.00, dla młodzieży i pracujących o godz. 19.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.30. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej uzyskać można odpust zupełny.

3. W środę o godz. 7.00 i 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek o 16.50 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do przedstawiania próśb.

4. W tym tygodniu dni eucharystyczne. Pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedzi św. słuchamy w piątek od godz. 6.30 do 7.00 oraz od 15.00 do 17.00. Msza św. wspólna do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00. Intencje można wrzucać do skarbonek przy wyjściu z kościoła. Msza św. w intencji Czcicieli Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 17.00. W intencji Czcicieli Różańca św. w sobotę o godz. 7.00. Po tej Mszy św. konferencja różańcowa.

5. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 8.00.

6. W przyszłą niedzielę chrzty. Nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 18.00.

7. W najbliższy czwartek o godz. 16.00 Msza św. w intencji dzieci i rodzin z naszego przedszkola katolickiego „Arka Noego”. Taka Msza św. odprawiana będzie przez cały rok, głównie w pierwsze czwartki miesiąca. Zapraszamy na tę Mszę św. również dzieci z innych przedszkoli wraz rodzicami czy dziadkami.

8. W związku z wieloma pytaniami o miejsca w przedszkolu ogłaszamy nabór na przyszły rok. Kartę zgłoszeniową można pobrać ze strony przedszkola, do odwiedzenia której serdecznie zapraszamy www.przedszkolearkanoego.pl. Dziecko można także zapisać w biurze parafialnym.

9. W biurze pobrać można kartę zgłoszeniową dla dzieci i młodzieży wyjeżdżających na kolonie letnie.

10. W związku z trwającą ewidencją „Cmentarza Nowego” przypominamy tym, którzy tego nie dokonali o uzupełnieniu opłat za groby, które powstały do roku 1995.

11. Dzisiaj o godz. 18.00 spotkanie z Panem Rafałem Kośnikiem podróżnikiem, który samotnie przepłynął Amazonkę.

12. W najbliższy wtorek w godz. od 20.00 do 21.00 możliwość gry w siatkówkę na Sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 1. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.

13. Zachęcamy do przekazania na Caritas Diecezji Pelplińskiej 1 % podatku. Przy wyjściu z kościoła zabierać można ulotki z numerem KRS. Włączmy się jak najliczniej w to wielkie dzieło pomocy, które służy drugiemu człowiekowi.

14. W związku z tworzeniem biblioteki katolickiej zwracamy się z prośbą o pomoc w tworzeniu zbioru do osób, które mogłyby ofiarować książki religijne.

15. W piątek 20 marca pragniemy poraz pierwszy zorganizować ekstremalną drogę krzyżową. Mogą w niej wziąć udział mężczyźnie pełnoletni. Wyjdziemy w piątek ok. 20.00. Trasa drogi krzyżowej wynosić będzie ok. 20-30 km i zostanie podana w późniejszym terminie. Rozważania zostały napisane przez lekarza onkologa. Celem tej drogi krzyżowej jest modlitwa w intencji rodzin. Nad ranem też odprawiona zostanie Msza św. na którą przyjechać będą mogły żony, bądź narzeczone. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich panów lubiących wyzwania i chcących ofiarować trud za swą rodzinę. Zapisywać można się w zakrystii.

16. W przyszłym tygodniu w parafii Chrystusa Króla Wszechświata rozpoczną się rekolekcje „Jezus żyje” prowadzone przez o. Remigiusza Recławem i zespół ewangelizacyjny „Mocni w Duchu”. Szczegóły w parafii na Przylesiu. W naszej parafii rekolekcje rozpoczniemy w niedzielę 15 marca a poprowadzi je wybitny kaznodzieja zakonnik-ojciec Rajmund Guzik przełożony opactwa Cystersów w Wąchocku.

17. Do nabycia jest nowy numer „Pielgrzyma”.

18. W przyszłą niedzielę, tradycyjnie drugą w miesiącu kolekta budowlana przeznaczona na prace wykończeniowe i zakup krzyża. Polecamy tę sprawę ofiarności nas wszystkich. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na naszą budowę, zakupywane cegiełki i wpłaty na konto. Trwają prace nad krzyżem, oraz prace na cmentarzu w związku z przycinką sanitarną drzew i krzewów. Koszt tych prac to ok. 15 tysięcy złotych. Jeśli ktoś chciałby pomóc przy pracach na cmentarzu to bardzo proszę o zgłoszenie się do zakrystii. Będziemy wdzięczni za taką pomoc.

Msze święte w niedziele:
7.00, 8.30, 10.30 - suma,
12.00 - z udziałem dzieci;
16.30, 20.00

Msze święte w dni powszednie:
7.00, 17.00

Nowenna do MBNP:
w środę o godz. 17.00

Koronka do Miłosierdzia Bożego:
w piątek o godz. 17.00

Spowiedź święta przed każdą Mszą świętą,
Biuro parafialne otwarte po każdej Mszy św.

tel. do biura: 501 890 751 oraz 58 532 1610

Serdecznie dziękujemy za troskę i pomoc w budowaniu naszej nowej świątyni.
Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.
Jeśli pragniesz pomóc materialnie w budowie świątyni Miłosierdzia Bożego to możesz to uczynić dokonując wpłaty na konto parafialne

BS-77 8340 0001 0008 9672 2000 0001

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
917459