Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
"Jezus umarl za wszystkich. I wszystkich nas oczekuje w niebie" - sw. Jan Maria Vianney
Ogłoszenia parafialne
Email Drukuj PDF


                                        
OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA PALMOWA- 13.04.2014
 
1.    Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Szczególny czas w przeżywaniu naszej wiary. Dołóżmy wszelkich starań by każdego dnia brać udział w obrzędach Wielkiego Tygodnia.

2.    Dzisiaj na wszystkich Mszach św. poświęcenie palm. Gorzkie Żale z kazaniem dzisiaj o godz. 15.30.

3.    Dzisiaj 13 dzień miesiąca. Nabożeństwo fatimskie połączymy z Gorzkimi Żalami. Rozpocznie się ono o godz. 15.00. Po Mszy św. dla niesłyszących. 

4.    W Wielki Czwartek, w dniu ustanowienia Kapłaństwa i Eucharystii kapłani, którzy tego dnia obchodzą swoje święto odnowią przyrzeczenia w katedrze pelplińskiej o godz. 10.00, wieczorem w parafiach odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta, nawiązująca do Ostatniej Wieczerzy. W naszym kościele uroczystości o godz. 17.00. Po Mszy św. adoracja do godz. 22.00. 

5.    W Wielki Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy rozpocznie się od godz. 8.00 i potrwa do godz. 24.00. O godz. 8.00 już tradycyjnie odśpiewamy Jutrznię i odmówimy Godzinę Czytań. Liturgię wieczorną Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 17.00. Jest to jedyny dzień w ciągu roku, gdy nigdzie na świecie nie odprawia się Mszy Świętej. Centrum stanowi adoracja krzyża. Po liturgii Uroczyście wzniesiemy na placu przed Centrum Miłosierdzia dębowy krzyż. Tego dnia o 15.00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego rozpoczynając Nowennę, o którą prosił Pan Jezus siostrę Faustynę. Będzie to również nasze przygotowanie się do Odpustu. W Wielki Piątek obowiązuje post ilościowy i jakościowy.

6.    Droga krzyżowa wyruszy z naszej parafii do parafii św. Wojciecha tradycyjnie w Wielki Piątek o godz.19.30. Ok. 21.15 po drodze krzyżowej  zapraszamy na wspólną adorację podczas, której odśpiewany 3 części  Gorzkich Żali.

7.    We Wielką Sobotę adorację rozpoczniemy od godz. 8.00 odśpiewaniem Jutrzni i odmówieniem Godziny Czytań. Poświęcenie pokarmów świątecznych o godz. 10.00; 11.00 i 12.00, 13.00 i 15.00 Obrzędy wieczorne rozpoczną się o godz. 21.00. Po zakończeniu Mszy Wigilii Paschalnej procesja rezurekcyjna. Na uroczystości wieczorne przynosimy ze sobą świece by odnowić przyrzeczenia chrzcielne.

8.    W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego oraz w II Święto Msze Święte w porządku niedzielnym czyli o godz. 7.00; 8.30; 10.30; 12.00; 16.30 i 20.00.

9.    Zachęcamy i prosimy o przynoszenie kwiatów do Grobu Pańskiego. Przez cały rok jest zresztą taka możliwość troski o piękno naszej świątyni. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

10.    W środę o godz. 18.00 świąteczne sprzątanie kościoła. Bardzo prosimy o pomoc każdego kto tylko może.

11.    W środę nauka przed chrztem o godz. 18.00.

12.    Dzisiaj o godz. 14.00 odbędzie się spowiedź i Msza św. dla niesłyszących

13.    Spowiedź św. dla wracających z zagranicy- w naszej parafii w piątek od 22.00 do 24.00, oraz w sobotę od godz. 8.30 do 9.30.

14.    Ks. Biskup Diecezjalny zachęca do przekazania na Caritas Diecezji Pelplińskiej 1 % podatku. Przy wyjściu z kościoła zabierać można ulotki z numerem KRS.

15.    Przed kościołem nabyć można również świece- paschaliki w cenie 5 zł., które przynieśmy w Wielką Sobotę można je także zapalić podczas śniadania wielkanocnego. Od Wielkiego Czwartku zakupić będzie można chlebki miłości- Caritas, które dzieci przynoszą w koszyku do poświęcenia.

16.    Skarbonki z jałmużną wielkopostną dzieci przynoszą wraz ze święconką w Wielką Sobotę. Prosimy, aby skarbonki były podpisane.

17.    Do nabycia są plakaty w cenie 1 zł., książeczki poświęcone Janowi Pawłowi II i Janowi XXIII oraz modlitewnik- pamiętnik z okazji kanonizacji  Jana Pawła II. Dochód przeznaczony jest na zorganizowanie biwaku dla dzieci i młodzieży.

18.    Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej- dziś nowy numer „Pielgrzyma” oraz „Małego Pielgrzyma”

19.    W dniach 21- 24 maja organizujemy Pielgrzymkę śladami Jana Pawła II. W programie: Jasna Góra, Kraków- Łagiewniki, 2 dni w Zakopanym- tutaj sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, Wadowice, Wieliczka- gdzie o godz. 21.30 odprawimy Mszę św. w kaplicy św. Jerzego ok. 100 metrów po ziemią zwiedzimy kopalnię oraz Licheń. W Białce Tatrzańskiej skorzystamy również z gorących, rehabilitacyjnych term, w których woda ma ok. 36 stopni. Koszt pielgrzymki wynosi 430 zł. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisywać się można w zakrystii.

20.    Bóg zapłać za składane  dzisiaj na budowę kościoła ofiary, wpłaty na konto. Obecnie trwają prace wewnątrz Centrum Miłosierdzia.  Dziękuję tym, którzy pomagali w ubiegłym tygodniu:  Państwu Burkowskim, Deringowi, Przytarskiemu, Świątkowi i Wyce.

21.    Zapraszam do odwiedzenia naszej strony internetowej: www.milosierdzie-starogard.pl. Na niej będzie można znaleźć wszystkie szczegóły związane z Liturgią Wielkiego Tygodnia.


Zapowiedzi przedślubne:
Tymiński Damian, st. wolny, zamieszkały parafia NSPJ w Starogardzie Gdańskim
Bobrowska Katarzyna, st. wolny, zamieszkała parafia Nowa Karczma
Jakusz-Gostomski Krzysztof, st. wolny, zamieszkały parafia NSPJ w Starogardzie Gdańskim
Brejza Beata, st. wolny, zamieszkała parafia Bobowo
Natalia Kowalke, st. wolny, zamieszkała parafia Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim
Łepek Rafał, st. wolny, zamieszkały parafia św. Katarzyny w Starogardzie Gdańskim
Piętka Grzegorz, st. wolny, zamieszkały parafia Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim
Bednarek Beata, st. wolny, zamieszkała parafia Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim

 

NASZ KOŚCIÓŁ


„Pokój wam zostawiam,
pokój mój wam daję.
Niech się nie trwoży serce wasze ani nie lęka!”
(J 14, 27)

Msze święte w niedziele:
7.00, 8.30, 10.30-suma,
12.00-z udziałem dzieci;
16.30, 20.00

Msze święte w dni powszednie:
7.00, 17.oo

Nowenna do MBNP:
w środę o godz. 17.oo

Koronka do Miłosierdzia Bożego:
w piątek o godz. 17.oo

Spowiedź święta przed Mszą świętą,
Biuro parafialne otwarte po każdej Mszy św.

tel. do biura: 501 890 751 oraz 58 532 1610

Serdecznie dziękujemy za troskę i pomoc w budowaniu naszej nowej świątyni.
Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.
Jeśli pragniesz pomóc materialnie w budowie świątyni Miłosierdzia Bożego to możesz to uczynić dokonując wpłaty na konto parafialne

BS-77 8340 0001 0008 9672 2000 0001
Reklama
Reklama
Reklama

Ile osób jest teraz "online"

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 
Odsłon : 669619

Studium wolontariatu

Reklama