Parafia pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim

  • ul. Lubichowska 56, 83-200 Starogard Gdański, tel. 58/530-10-12, tel. 501-890-751, e-mail: parafia@milosierdzie-starogard.pl

  • "Jezus umarł za wszystkich. I wszystkich nas oczekuje w niebie" - św. Jan Maria Vianney

News

„Pokój wam zostawiam, pokój mój wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani nie lęka!” (J 14, 27)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA- CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA- 22.11.2015

1. W tym tygodniu swoją praktykę duszpasterską w naszej parafii kończy ks. diakon Michał Beoettcher. Dziękujemy ks. diakonowi za jego posługę w kościele, w przedszkolu” Arka Noego” i naszej Caritas. Życzymy owocnej posługi w parafii św. Michała Archanioła w Kiełpinie koło Kartuz.

2. Trwa miesiąc listopad szczególny czas modlitwy za zmarłych. Pamiętajmy o tych, którzy odeszli. W biurze parafialnym składać można jeszcze wypominki całoroczne oraz zamawiać Msze św. wspólne. W środę o godz. 18.00 Msza św. wspólna właśnie za zmarłych.

3. W środę o godz. 7.00 i 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek o 17.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do przedstawiania próśb.

4. Następny termin chrztu św. to druga niedziela miesiąca- 13 grudnia.

5. W zakrystii można zamawiać Mszę św. na przyszły rok. Są jeszcze wolne intencje w grudniu tego roku.

6. Dzisiaj z okazji wspomnienia św. Cecylii na Mszy św. o godz.16.30 śpiewać będzie nasz chór parafialny. O godz. 16.00 zapraszamy na krótki koncert. Z okazji dzisiejszego święta wszystkim muzykom, naszemu zespołowi dziecięco-młodzieżowemu „Promienie Miłosierdzia”, zespołowi dorosłemu „Zbudowani na Chrystusie”, chórowi „Cantores Misericordiae” i panu organiście życzymy obfitych łask Bożych.

7. Trwają zapisy na kolonie letnie, które w tym roku odbędą się pod Zakopanym. Przy zapisach trzeba wpłacić 100 zł. Szczegóły w biurze parafialnym.

8. W sobotę 23 stycznia organizujemy VI- doroczny bal parafialny dla dorosłych. Tym razem odbędzie się on w restauracji Bachus. Koszt od osoby wynosi 80 zł. Zapisywać się można w zakrystii.

9. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Podczas Mszy św. o godz. 12.00, zostaną poświęcone książeczki do nabożeństwa dzieciom przygotowującym się do I spowiedzi i Komunii św. Jeśli ktoś chce zamówić taką książeczkę to może to uczynić- wyłącznie dzisiaj w zakrystii. Cena książeczki wynosi 16 złotych. Dzisiaj po Mszy św. o 12.00 próba śpiewu.

10. W sobotę 5 grudnia o godz. 12.00 odbędzie się konkurs piosenki religijnej „Bóg szansą na sukces”. W konkursie mogą wziąć udział wyłącznie soliści lub duety. Artyści wystąpią w 4 kategoriach - przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum i starsi, oraz niepełnosprawni. Wykonać można najwyżej 2 utwory. Można to zrobić z własnym podkładem (bez pleybeku), acapella, przy akompaniamencie dwóch osób, lub własnym. Zapisy trwają do piątku 4 grudnia. Kartę zgłoszeniową można pobrać ze strony parafialnej www.milosierdzie-starogard.pl lub z zakrystii. Czekają cenne nagrody rzeczowe. Zwycięscy wystąpią w niedzielę 6 grudnia śpiewając przy Mikołaju.

11. W związku z działaniem naszej jadłodajni dla biednych i bezdomnych serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali warzywa i inne dary na rzecz najuboższych.

12. Przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi prześladowanemu w Syrii. Pomóżmy tym, którzy tak bardzo cierpią.

13. W zakrystii nabywać można kalendarze na 2016 rok, z których dochód przeznaczony jest na organizację Światowych Dni Młodzieży.

14. Jak co roku uczestniczymy w Wigilijnym Dziele Pomocy Dzieciom przez nabywanie świec wigilijnych Caritas. Hasłem tegorocznej akcji są słowa- „Głodni Miłosierdzia”. Świeca ta powinna zapłonąć w każdym naszym domu podczas Wigilii. Można je nabywać w zakrystii i przed kościołem tak jak w ubiegłym roku w cenie 6 i 12 złotych.

15. Do nabycia jest nowy numer „Pielgrzyma”.

16. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na budowę naszego kościoła. Prace związane z obudową krzyża przełożone zostały na wiosnę ze względu na pogodę. Były one po prostu zbyt niebezpieczne do wykonania. Teraz ofiary zbierać będziemy na wykonanie odpowiedniej wentylacji i wykończenie sufitu w naszej świątyni. W ubiegłym tygodniu w wieku lat 73 do Domu Ojca powróciła Renata Czyszewska, z Osiedla 60-lecia. Dobry Jezu….

Msze święte w niedziele:
7.00, 8.30, 10.30 - suma,
12.00 - z udziałem dzieci;
16.30, 20.00

Msze święte w dni powszednie:
7.00, 17.00

Nowenna do MBNP:
w środę o godz. 17.00

Koronka do Miłosierdzia Bożego:
w piątek o godz. 17.00

Spowiedź święta przed każdą Mszą świętą,
Biuro parafialne otwarte po każdej Mszy św.

telefony:

komórkowy: 501 890 751

stacjonarny: 58 530-10-12

wewn. 23 ks. Proboszcz

wewn.24 ks. Wikariusz

wewn.22 ks. Senior

wewn.25 Przedszkole

Serdecznie dziękujemy za troskę i pomoc w budowaniu naszej nowej świątyni.
Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.
Jeśli pragniesz pomóc materialnie w budowie świątyni Miłosierdzia Bożego to możesz to uczynić dokonując wpłaty na konto parafialne

BS-77 8340 0001 0008 9672 2000 0001

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1234922