Parafia pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim

  • ul. Lubichowska 56, 83-200 Starogard Gdański, tel. 58/532-16-10, tel. 501-890-751, e-mail: parafia@milosierdzie-starogard.pl

  • "Jezus umarł za wszystkich. I wszystkich nas oczekuje w niebie" - św. Jan Maria Vianney

News

„Pokój wam zostawiam, pokój mój wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani nie lęka!” (J 14, 27)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA- 19.10.2014

 

1. Trwa miesiąc październik - czas modlitwy różańcowej. Różaniec odmawiamy codziennie po wieczornej Mszy św. Koronka prowadzona przez Wspólnotę Czcicieli Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 16.50. Dzieci na różaniec zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 16.15.

2. W kościołach naszej ojczyzny dziś szczególnie modlimy się za misje. Przed kościołami zbiórka do puszek na cele misyjne.

3. W środę o godz. 7.00 i 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do przedstawiania próśb.

4. W tym tygodniu nasza parafia włączy się w tzw. Jerycho Różańcowe- całonocne czuwanie modlitewne. Zaczniemy w środę Mszą św. o godz. 17.00, a zakończymy w czwartek Mszą św. również o godz. 17.00. W ciągu dnia o 15.00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego a po Mszy św. o godz. 17.00 Różaniec. Modlić się będziemy za nasze Miasto, Ojczyznę i Kościół-zwłaszcza za prześladowanych chrześcijan oraz o pokój na Ukrainie. W kruchcie wyłożone są listy na które prosimy by wpisywali się chętni do adorowania zwłaszcza w nocy. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

5. W środę również przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy do udziału w Mszach św. oraz Różańcu. O godz. 21.00 wspólna adoracja prowadzona przez wolontariuszy naszej parafii, którą zakończymy o godz. 21.37 odśpiewaniem Barki. Po wspólnej adoracji dalszy ciąg adoracji indywidualnej.

6. W czwartek o godz. 17.00 Msza św. w intencji Wspólnoty św. Ojca Pio. Po Mszy św. spotkanie przy kawie.

7. Za tydzień udzielimy chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 18.00.

8. W biurze parafialnym składać można wypominki na przyszły rok oraz zamawiać Msze św. wspólne za zmarłych, które odprawiać będziemy we wszystkie środy listopada o godz. 18.00. Kartki, które należy czytelnie wypełnić i dostarczyć do biura zostały wyłożone przy wyjściu z kościoła. Niech nikt nie zapomina o tych, którzy odeszli.

9. Jest nowy kalendarz intencji mszalnych. Można zamawiać Msze św. na przyszły rok

10. 12 listopada o godz. 18.00 na Sali Osir-u odbędzie na koncert Golec u Orkiestry, który będzie wotum wdzięczności za dar św. Jana Pawła II. Sugerowana cena wejściówek-cegiełek na budowę krzyża wynosi 20 zł. Prosimy również o pomoc w ich rozprowadzaniu. Osoby niepełnosprawne mają wstęp darmowy trzeba tylko odebrać wejściówkę.

11. W najbliższą sobotę o godz. 8.30 wyjazd dla dzieci i młodzieży do aquaparku i do kina. W kinie obejrzymy film „Pionkio”. Dzieci i młodzież z zespołu dziecięco-młodzieżowego oraz ministranci wyjeżdżają po seansie do Przodkowa. Prosimy, aby zabierali ze sobą śpiwór, materac bądź karimatę, kubek i suchy prowiant. W biurze odbierać można stosowną zgodę-kartę bez której niemożliwy jest wyjazd dzieci.

12. Dziękujemy za składane na budowę krzyża ofiary. Bóg zapłać za zakupywane cegiełki i wpłaty na konto. W ubiegłym tygodniu do domu Ojca powrócili: w wieku lat 87 Zygmunt Rostowski z ulicy Kociewskiej. Dobry Jezu…

Msze święte w niedziele:
7.00, 8.30, 10.30 - suma,
12.00 - z udziałem dzieci;
16.30, 20.00

Msze święte w dni powszednie:
7.00, 17.00

Nowenna do MBNP:
w środę o godz. 17.00

Koronka do Miłosierdzia Bożego:
w piątek o godz. 17.00

Spowiedź święta przed każdą Mszą świętą,
Biuro parafialne otwarte po każdej Mszy św.

tel. do biura: 501 890 751 oraz 58 532 1610

Serdecznie dziękujemy za troskę i pomoc w budowaniu naszej nowej świątyni.
Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.
Jeśli pragniesz pomóc materialnie w budowie świątyni Miłosierdzia Bożego to możesz to uczynić dokonując wpłaty na konto parafialne

BS-77 8340 0001 0008 9672 2000 0001

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
811181